Добірка ресурсів до кожної теми 👈 жми
ВСТУП
Урок № 1. Хімія — природнича наука. Речовини та їх перетворення у навколишньому світі. Короткі відомості з історії хімії. ПРЕЗЕНТАЦІЯ
Урок № 4. Пр/р. 1. «Прийоми поводження з лабораторним посудом, штативом і нагрівними приладами. Виконання найпростіших лабораторних операцій»
Тема 1. Початкові хімічні поняття
Урок 5. Фізичні тіла. Матеріали. Речовини. Молекули. Атоми.
Урок № 7. Чисті
речовини і суміші (однорідні, неоднорідні).
УРОК 16. Масова частка елемента в складній речовині. Розрахункові задачі 2. Обчислення масової частки елемента в складній речовині
Урок 22. Фізичні та хімічні явища. Хімічні реакції та явища, що їх супроводжують. Хімічні властивості речовин
Практична робота 3 . Дослідження фізичних і хімічних явищ на прикладах побутових хімікатів і харчових продуктів.
Урок 24. Закон
збереження маси речовин під час хімічних реакцій. Схема хімічної реакції.
Урок 25. Хімічні рівняння.
ТЕМА 2. КИСЕНЬ
Урок 28. Повітря, його склад. Оксиген. Поширеність Оксигену в природі. Кисень, склад його молекули, поширеність у природі. Озон. Фізичні властивості кисню.
Урок 29. Добування кисню в лабораторії та промисловості. Реакція розкладу. Поняття про каталізатор. Демонстрації: 6. Добування кисню з гідроген пероксиду.
Урок 30. Способи збирання кисню. Доведення наявності кисню. Демонстрації: 7. Збирання кисню витісненням повітря та витісненням води. 8. Доведення наявності кисню.
Урок № 31. Інструктаж з БЖД. Пр/р. 4. Добування кисню з гідроген пероксиду з використанням різних біологічних каталізаторів, доведення його наявності.
Урок 32. Хімічні властивості кисню: взаємодія з простими речовинами (вуглець, водень, сірка, магній, залізо, мідь). Реакція сполучення
Урок 33. Взаємодія кисню зі складними речовинами (повне окиснення метану, гідроген сульфіду).
Урок 33. Поняття про оксиди, окиснення (горіння, повільне окиснення, дихання). Умови виникнення та припинення горіння. Демонстрації: 9. Спалювання простих і складних речовин
ТЕМА 3. ВОДА
Урок № 39. Первинний інструктаж з БЖД. Вода, склад молекули, поширеність у природі, фізичні властивості. Вода – розчинник. Навчальні проекти: 10. Дослідження фізичних і хімічних властивостей води.
Урок № 40. Розчин і його компоненти: розчинник, розчинена речовина. Кількісний склад розчину. Масова частка розчиненої речовини.
Урок № 41. Виготовлення розчину. Розрахункові задачі 4. Обчислення масової частки, маси розчиненої речовини, маси і об’єму води в розчині.
Урок № 42. Пр/р.5. Виготовлення водних розчинів із заданими масовими частками розчинених речовин. Домашній експеримент: 10. Виготовлення розчинів із певною масовою часткою розчиненої речовини.
Урок № 43. Взаємодія води з оксидами. Поняття про кислоти й основи. Демонстрації: 11. Взаємодія кальцій оксиду з водою. Випробування водного розчину добутої речовини індикатором. 12. Взаємодія карбон(ІУ) оксиду з водою. Випробування водного розчину добутої речовини індикатором.
Урок № 44. Поняття про індикатори. Інструктаж з БЖД. Лаб./досл.10 Випробування водних розчинів кислот і лугів індикаторами.
Урок № 45. Проблема чистої води. Охорона водойм від забруднення. Очищення води на водоочисних станціях та в домашніх умовах. Домашній експеримент: 12. Збереження чистоти водойм: розв’язування проблеми у вашій місцевості. 2. Очищення забрудненої води за допомогою власноруч виготовленого фільтру. Навчальні проекти: 11. Способи очищення води в побуті.
Немає коментарів:
Дописати коментар